Ukrainian English
Звернення директора Інституту
Про інститут
Співпраця з регіонами
Психіатричні та наркологічні служби в регіонах України
Карти психіатричної та наркологічної служби України
Міжнародна співпраця
Рада молодих вчених
План роботи
Діяльність
Журнал "Архів Психіатрії"
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Наукова бібліотека
Бібліотечний фонд
Методичні рекомендації
Статті
Буклети
Дисертаційний фонд
Автореферати дисертацій
Звіт про роботу наукової бібліотеки
Міжнародний медичний спеціалізований науково-практичний журнал
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Телефонний довідник
Статистичні дані
Реєстр державних закупівель
Клінічні протоколи та настанови у галузі охорони психічного здоров'я
Аутизм
Депресія
Епілепсія
ПТСР
Деменція
Гендерна дисфорія
Державний формуляр лікарських засобів

mod_vvisit_counterСьогодні39
mod_vvisit_counterЗа тиждень651
mod_vvisit_counterЗа місяць2460
mod_vvisit_counterЗагальна кількість відвідувачів182215

Online : 3
Дата: 2017-10-21 14:18
  • UNA Partnership announced the First Research Course for Early Carrier Mental Health Specialists and Students

  • Науково-практична конференція з міжнародною участю «Психіатрія XXI століття: проблеми та інноваційні рішення» (27–29 квітня 2017 р., м. Київ)

  • Співробітниками Інституту організовано науково-практичний симпозіум на Конгресі Німецької Асоціації психіатрії, психотерапії та психосоматики (DGPPN)

  • 10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

  • Відзначив свій ювілей Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник, громадський діяч Семен Фішелевич Глузман.

  • Співробітники інституту пройшли стажування в Ізраїлі за програмою «Комплексна стратегія контролю над наркотичними речовинами»

  • Зсередини ART BRUT

  • Прийнято рішення Конституційного Суду України за поданням Омбудсмена щодо неконституційності примусової госпіталізації недієздатних осіб

025У МОЗ України під головуванням Міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі, Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець, заступника Міністра – керівника апарату Альони Терещенко та профільних фахівців міністерства відбулася селекторна нарада з регіональними управліннями охорони здоров'я з питань медичного, медико-психологічного забезпечення та реабілітації учасників АТО; посилення надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам та організації надання психолого-психіатричної допомоги постраждалим в АТО.

Йшлося про посилення в усіх регіонах організації та створення чіткої налагодженої системи надання медичної та медико-психологічної допомоги демобілізованим учасникам АТО, створення т.зв. «дорожніх карт» для тих, хто повертається із зони військових дій.

За словами Ольги Богомолець, для цього має бути як мінімум проведена інвентаризація усіх наявних в регіоні закладів охорони здоров’я, у тому числі приватних, для ефективного перерозподілу пацієнтів за категоріями; створене «єдине вікно» звернень для демобілізованих та налагоджена система їх обстеження, лікування та реабілітації.

026Особливу увагу вона звернула на посилення системи обов’язкового обстеження тих, хто повертається до своїх родин з військових дій, на предмет соціально небезпечних захворювань та наявних бойових психічних травм. При цьому, як наголосила посадовець, постраждалі із бойовими психічними травмами без підтвердженого діагнозу мають проходити обстеження та лікування не в психіатричних лікарнях, а психо-соматичних відділеннях, створених при госпіталях та закладах охорони здоров’я.

022

Подібні програми реабілітації або медичні карти реабілітації уже успішно функціонують у двох областях України: Житомирській та Кіровоградській. У них визначений чіткий розподіл бійців відповідно категорії та профілю (хірургічний, терапевтичний, психологічний) за відповідними медичними закладами; розроблений перелік документів, який необхідно подати учаснику АТО; налагоджено інформаційну складову процесу – розповсюдження інформлистків з переліками адрес та контактних даних, трансляція в обласних ЗМІ тощо. Окрім того, укладаються угоди і з приватними підприємствами щодо відшкодування вартості для учасників АТО дороговартісних діагностичних послуг, стоматологічними клініками щодо безкоштовного зубопротезування тощо.

Прес-служба МОЗ України

Банер
Банер
Банер
Банер
Центр Ізотерапії
Про журнал
QR-Code dieser Seite