Ukrainian English
Звернення директора Інституту
Про інститут
Співпраця з регіонами
Психіатричні та наркологічні служби в регіонах України
Карти психіатричної та наркологічної служби України
Міжнародна співпраця
Рада молодих вчених
План роботи
Діяльність
Журнал "Архів Психіатрії"
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Наукова бібліотека
Бібліотечний фонд
Методичні рекомендації
Статті
Буклети
Дисертаційний фонд
Автореферати дисертацій
Звіт про роботу наукової бібліотеки
Міжнародний медичний спеціалізований науково-практичний журнал
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Телефонний довідник
Статистичні дані
Реєстр державних закупівель
Клінічні протоколи та настанови у галузі охорони психічного здоров'я
Аутизм
Депресія
Епілепсія
ПТСР
Деменція
Гендерна дисфорія
Державний формуляр лікарських засобів

mod_vvisit_counterСьогодні21
mod_vvisit_counterЗа тиждень782
mod_vvisit_counterЗа місяць1894
mod_vvisit_counterЗагальна кількість відвідувачів188893

Online : 3
Дата: 2017-12-16 03:41
  • Шановні колеги! Пропонуємо вам взяти участь у опитуванні щодо розладів харчової поведінки

  • Попередній захист кандидатської дисертації Блажевич Ю.А.

  • Презентація Центру обміну технологіями у сфері залежностей в Україні

  • 3 листопада відзначає ювілей Директор Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України доктор медичних наук старший науковий співробітник Ірина Яківна Пінчук

  • VII Львівські психіатричні зустрічі: Українська психіатрія: Quo Vadis? 27-28 жовтня 2017, м. Львів

  • Співробітники УНДІ ССПН МОЗ України взяли участь у XVII-му Міжнародному Конгресі з психіатрії WPA 8–12 жовтня, Берлін, Німеччина

  • UNA Partnership announced the First Research Course for Early Carrier Mental Health Specialists and Students

  • Конференція Європейської ради з питань розладів харчової поведінки (ECED) 7-9 вересня 2017, Вільнюс, Литва


У роботі конференції взяли участь понад 290 учасників з більшості регіонів України. Гостей зустрічали тріо музикантів, які по особливому забарвлювали настрій під час реєстрації. Серед учасників проекту були психіатри, невропатологи, сімейні лікарі, священнослужителі, психологи, психотерапевти, соціальні працівники, представники Тернопільського УМВС України в Тернопільській області, управління державної служби з надзвичайних ситуацій України та служби швидкої медичної допомоги в Тернопільській області.
Відкрив конференцію проректор з наукової роботи, інноваційних та комп'ютерних технологій ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я Горбачевського МОЗ України», д.техн.н., професор В.П. Марценюк, який привітав усіх присутніх, звернув увагу на актуальність і сучасну необхідність проведення даної конференції, її науково-практичне значення для розробки нових проектів спрямованих на підтримку постраждалих у надзвичайних ситуаціях, побажав плідної праці і вагомих підсумків роботи.
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник директора департаменту охорони здоров'я В.В. Овчарук. У своїй промові Віктор Вікторович наголосив на важливості даного проекту і необхідності залучення до надання медико-психологічної допомоги не лише лікарів-психіатрів, а й невропатологів, сімейних лікарів, психологів та соціальних працівників.
Головний лікар ТОККПНЛ В.В. Шкробот щиро привітав усіх учасників конференції та зазначив, що це – велика честь проводити такий захід на базі лікарні, де створений центр надання психологічної допомоги та мобільний загін швидкого реагування для надання екстреної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях. Володимир Васильович висловив подяку гостям конференції та сподівання на подальшу співпрацю із Українським науково-дослідним інститутом соціальної та судової психіатрії та наркології.
Професор Ірина Яківна Пінчук, директор Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, у вітальному слові до учасників конференції підкреслила необхідність покращення якості надання медичної та психологічної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, їхнім дітям, сім'ям переселенців. Ірина Яківна звернула увагу на важливість розгляду і вирішення питань, спрямованих на вивчення психосоціальних факторів та їхнього впливу на психічне здоров'я населення України в умовах сучасності.
Роботу конференції очолили: С.І.Шкробот – заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н., професор, завідувач кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського»; І.Я.Пінчук – д.мед.н., професор, директор Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України; О.П. Венгер – доцент кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології; А.А.Гудима – доктор мед. наук, професор, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Серед почесних гостей заходу були присутні: провідний науковий співробітник Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, керівник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, головний позаштатний спеціаліст за фахом «Дитяча психіатрія» МОЗ України, д.мед.н., професор І.А.Марценковський; завідувач відділу Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, професор, доктор медичних наук, О.О.Хаустова; завідувач кафедри психіатрії Івано-Франківського національного медичного університету, професор, доктор медичних наук М.І.Винник; доцент кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького О.І.Мироненко.

Програма конференції була насиченою та різноплановою. Під час пленарних засідань заслухано і обговорено доповіді фахівців, що стосувалися різних аспектів надання медико-психологічної та соціальної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій.
На першому пленарному засіданні виступила з доповіддю «Медичні наслідки соціальних подій в Україні: нові виклики та шляхи їх розв'язання» І.Я.Пінчук, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, в якій було розкрито питання організації психологічної допомоги особам, що постраждали внаслідок бойових дій. Присутніх ознайомлено з результатами соціологічного дослідження, проведеного в рамках навчальних семінарів для психологів, соціальних працівників та волонтерів, які надавали допомогу внутрішньо переміщеним особам, постраждалим у зонах АТО. Ірина Яківна зазначила, що в надзвичайно складних умовах психіатрам, медичним психологам, соціальним працівникам доводиться вирішувати завдання реформування галузі, переходу на нові стандарти надання психіатричної допомоги, європейської та трансатлантичної інтеграції і запропонувала шляхи їх розв'язання.
Особливе зацікавлення і підтримку аудиторії викликала доповідь «Важливість духовної підтримки при подоланні посттравматичного стресового розладу» голови комісії УГКЦ у справах душпасторства охорони здоров'я у Тернопільській області отця Андрія Логіна про допомогу людям віднайти сенс життя після травматичних подій, важливість впливу релігії у формуванні духовних та моральних цінностей.
Про соціально – психологічний супровід дітей - внутрішніх мігрантів у навчальних закладах Тернопільщини розповіла під час свого виступу Галина Несмашна, методист психологічної служби освіти Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу. Доповідач окреслила напрямки роботи з внутрішніми мігрантами та їх сім'ями.
Завідувач кафедри екстреної медичної допомоги і медицини катастроф з курсом військової підготовки, доктор медичних наук, професор А.А.Гудима в своїй доповіді «Загальна характеристика надзвичайних ситуацій і їхні медико – соціальні наслідки», дав оцінку надзвичайним ситуаціям, вагомості їхнього впливу на функціонування та життєдіяльність населення, розповів про потреби залучення усіх можливих ресурсів для подолання небезпечних подій. Продемонстровані доповідачем відео фрагменти викликали жвавий інтерес в учасників конференції. Арсен Арсенович вказав на важливість принципів медичного сортування за умов виникнення надзвичайних ситуацій для надання ефективної медичної допомоги.
Вперше на науково-практичній конференції відбулись комплексні показові навчання «Організація і надання медичної допомоги постраждалим у надзвичайній ситуації з порушеннями психіки та поведінки». У цьому заході були задіяні всі служби, які рятують людей у надзвичайних ситуаціях, зокрема, представники Тернопільського УМВС України в Тернопільській області, управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, служби швидкої медичної допомоги в Тернопільській області. Ролі потерпілих виконували студенти 4-го курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського. Їм це вдалося легко, оскільки майбутні лікарі добре знають характер травм і можуть бездоганно відтворювати стан постраждалого.
За легендою «надзвичайна ситуація відбулася в умовах лікарні – вибух кисневого балону у кисневій станції, виявлено травмованих пацієнтів, заблокованих вибухом». Працівниками служби надзвичайних ситуацій двері було розблоковано і тоді учасники конференції мали можливість побачити різні типи психічних реакцій, що можуть виникати у подібних надзвичайних ситуаціях: рухове збудження, агресію, галюцинації, маячення, істеричне горе, апатію, ступор, страх, вегетативні порушення, шок.
Завдяки злагодженій співпраці всіх служб на навчаннях було показано, як правильно провести медичне сортування, в якій послідовності потрібно надавати медичну та психологічну допомогу. А також впроваджено алгоритм дій психотерапевтичної та медикаментозної терапії для надання невідкладної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях.
В другій частині пленарного засідання І.А.Марценковський, провідний науковий співробітник Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, головний позаштатний спеціаліст за фахом «Дитяча психіатрія» МОЗ України у своїй доповіді «Психічні розлади та проблеми адаптації у дітей біженців з тимчасово окупованих територій: питання діагностики та терапії» дав характеристику розладів у дітей, що пов'язані зі стресом; наголосив на питаннях діагностики, виділивши критерії даних порушень у дітей; окреслив спектр застосування психологічних методів при терапії та реабілітації даного контингенту постраждалих. Запропонував алгоритм терапії даних порушень.
Професор О.О.Хаустова, завідувач відділу Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України розповіла про типи травматичних ситуацій, руйнівну дію на особистість екстремальної ситуації антропогенного характеру. Підняла проблему первинної психологічної допомоги при ПТСР та окреслила підходи для надання допомоги при дезорганізуючій поведінці.
Представник кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького О.І.Мироненко виступив з доповіддю «Психічна травма та емоційний біль. Клінічні і терапевтичні аспекти», в якій детально висвітлив діагностичні і терапевтичні підходи до лікування психотичних розладів, зумовлених травматичними подіями.
Завідувач кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України», Заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н., професор С.І.Шкробот та доцент кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології О.П. Венгер представили на розгляд аудиторії наукові доробки на тему «Когнітивні порушення, асоційовані з депресивними розладами у пацієнтів, які пережили надзвичайні ситуації».
З доповіддю «Психотерапевтично-оздоровчий інтенсив як ефективна форма реабілітації волонтерів психологічної та медичної служби» виступив завідувач денного стаціонару психіатричного профілю ТОККПНЛ О.В. Гуковський, який поділився досвідом роботи центру надання психологічної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях.
На пленарному засіданні №3 були заслухані цікаві та актуальні доповіді всіх представників кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України», кафедри психіатрії Івано-Франківського національного медичного університету, а також лікарів ТОККПНЛ, теми яких викликали дискусію серед учасників конференції.

За результатами науково-практичної конференції "Медико-психологічна та соціальна допомога в умовах надзвичайних ситуацій" було прийнято резолюцію щодо покращення надання медико-психологічної та соціальної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій.
У рамках благодійної акції в холі психоневрологічної лікарні була представлена виставка власних виробів пацієнтів психоневрологічної лікарні, які виступили ініціаторами зібрання коштів на потреби бійцям АТО.
Гості конференції мали можливість ознайомитися з умовами лікування та перебування пацієнтів психіатричного та неврологічного стаціонарів, потужною діагностичною та реабілітаційною базою Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні. Цікавою була й екскурсійна програма, що дозволила учасникам відвідати Почаївську лавру та ознайомитися з пам'ятками культури й цікавими місцями Тернопілля.

Банер
Банер
Банер
Банер
Центр Ізотерапії
Про журнал
QR-Code dieser Seite