Ukrainian English
Звернення директора Інституту
Про інститут
Співпраця з регіонами
Психіатричні та наркологічні служби в регіонах України
Карти психіатричної та наркологічної служби України
Міжнародна співпраця
Рада молодих вчених
План роботи
Діяльність
Журнал "Архів Психіатрії"
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Наукова бібліотека
Бібліотечний фонд
Методичні рекомендації
Статті
Буклети
Дисертаційний фонд
Автореферати дисертацій
Звіт про роботу наукової бібліотеки
Міжнародний медичний спеціалізований науково-практичний журнал
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Телефонний довідник
Статистичні дані
Реєстр державних закупівель
Клінічні протоколи та настанови у галузі охорони психічного здоров'я
Аутизм
Депресія
Епілепсія
ПТСР
Деменція
Гендерна дисфорія
Державний формуляр лікарських засобів

mod_vvisit_counterСьогодні21
mod_vvisit_counterЗа тиждень782
mod_vvisit_counterЗа місяць1894
mod_vvisit_counterЗагальна кількість відвідувачів188893

Online : 3
Дата: 2017-12-16 03:42
  • Шановні колеги! Пропонуємо вам взяти участь у опитуванні щодо розладів харчової поведінки

  • Попередній захист кандидатської дисертації Блажевич Ю.А.

  • Презентація Центру обміну технологіями у сфері залежностей в Україні

  • 3 листопада відзначає ювілей Директор Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України доктор медичних наук старший науковий співробітник Ірина Яківна Пінчук

  • VII Львівські психіатричні зустрічі: Українська психіатрія: Quo Vadis? 27-28 жовтня 2017, м. Львів

  • Співробітники УНДІ ССПН МОЗ України взяли участь у XVII-му Міжнародному Конгресі з психіатрії WPA 8–12 жовтня, Берлін, Німеччина

  • UNA Partnership announced the First Research Course for Early Carrier Mental Health Specialists and Students

  • Конференція Європейської ради з питань розладів харчової поведінки (ECED) 7-9 вересня 2017, Вільнюс, Литва

На момент відвідування у лікарні перебувало 916 пацієнтів, які перебувають там у зв'язку з застосуванням до них за рішенням суду примусових медичних заходів.

Під час відвідання перевірявся стан виконання рекомендацій, наданих за результатами попереднього візиту у 2012 році.

Моніторингова група відзначила певні позитивні зрушення матеріально-побутових умов, зокрема, щодо облаштування санітарних вузлів. Водночас проблемними залишаються питання перенавантаженості палат, коли не дотримуються стандарти корисної площі на одну особу, в окремих палатах крім ліжок взагалі відсутні будь-які меблі, ліжка розташовані впритул одне до одного, внаслідок чого пацієнти не мають можливості навіть зручно сидіти на цих ліжках.

Монітори повідомили, що в ході особистого спілкування від пацієнтів надійшли численні скарги на якість харчування.

Особливе занепокоєння Валерії Лутковської викликало те, що значною системною проблемою в лікарні є фактична ізольованість пацієнтів від зовнішнього світу: вони взагалі не мають можливості здійснювати телефонні дзвінки близьким та родичам, побачення з близькими надаються лише у робочі дні, що створює значні перешкоди для працюючих родичів. До того ж, процедура організації побачень з близькими унеможливлює будь-який фізичний контакт та здійснюється у присутності представника адміністрації. Адміністрація присутня навіть під час зустрічей пацієнтів з адвокатами, що є грубим порушенням національного законодавства.

Моніторів також вразив неприпустимий факт спільного утримання неповнолітньої (15-річної) особи в палаті разом із дорослими пацієнтами.

«В установі встановлено надзвичайно жорсткий режим перебування: всі заходи безпеки здійснюються працівниками пенітенціарної служби, які спираються на відомчу нормативно-правову базу. При цьому зазначена лікарня жодного стосунку до пенітенціарної служби не має та підпорядковується Міністерству охорони здоров'я України. Це неприпустимо, щоб до хворих застосовували тюремну систему», – наголосила Омбудсман Валерія Лутковська.

Варто зазначити, що застосування примусових заходів медичного характеру передбачає перегляд судом рішення продовження застосовування примусового заходу медичного характеру кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців. При цьому з 916 пацієнтів під час прийняття відповідного рішення лише кілька осіб були присутні в суді під час прийняття відповідного рішення. В інших випадках до суду надсилались письмові відмови пацієнтів за стандартною формою. При цьому під час конфіденційних зустрічей самі пацієнти повідомили, що вони не мають можливості бути присутніми у суді, адже їх примушували написати зазначені відмови.

З метою перевірки отриманої інформації наступного дня Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська відвідала Красногвардійський районний суд, на території обслуговування якого розташована зазначена лікарня. Валерія Лутковська, зокрема, зустрілася з головою суду, який зазначив, що суд приймає рішення на підставі висновку медичної комісії лікарні. Під час зустрічі Валерія Лутковська наголосила, що особиста присутність пацієнта під час судового розгляду сприяє більш повному вивченню всіх обставин справи та підвищує гарантії захисту прав людини від можливих порушень.

За результатами візитів наразі готуються відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини

Банер
Банер
Банер
Банер
Центр Ізотерапії
Про журнал
QR-Code dieser Seite