Ukrainian English
Звернення директора Інституту
Про інститут
Співпраця з регіонами
Психіатричні та наркологічні служби в регіонах України
Карти психіатричної та наркологічної служби України
Міжнародна співпраця
Рада молодих вчених
План роботи
Діяльність
Журнал "Архів Психіатрії"
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Наукова бібліотека
Бібліотечний фонд
Методичні рекомендації
Статті
Буклети
Дисертаційний фонд
Автореферати дисертацій
Звіт про роботу наукової бібліотеки
Міжнародний медичний спеціалізований науково-практичний журнал
Про журнал
Авторам
Вимоги до публікації статей
Контакти
Архів
Телефонний довідник
Статистичні дані
Реєстр державних закупівель
Клінічні протоколи та настанови у галузі охорони психічного здоров'я
Аутизм
Депресія
Епілепсія
ПТСР
Деменція
Гендерна дисфорія
Державний формуляр лікарських засобів

mod_vvisit_counterСьогодні21
mod_vvisit_counterЗа тиждень782
mod_vvisit_counterЗа місяць1894
mod_vvisit_counterЗагальна кількість відвідувачів188893

Online : 3
Дата: 2017-12-16 03:41
  • Шановні колеги! Пропонуємо вам взяти участь у опитуванні щодо розладів харчової поведінки

  • Попередній захист кандидатської дисертації Блажевич Ю.А.

  • Презентація Центру обміну технологіями у сфері залежностей в Україні

  • 3 листопада відзначає ювілей Директор Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України доктор медичних наук старший науковий співробітник Ірина Яківна Пінчук

  • VII Львівські психіатричні зустрічі: Українська психіатрія: Quo Vadis? 27-28 жовтня 2017, м. Львів

  • Співробітники УНДІ ССПН МОЗ України взяли участь у XVII-му Міжнародному Конгресі з психіатрії WPA 8–12 жовтня, Берлін, Німеччина

  • UNA Partnership announced the First Research Course for Early Carrier Mental Health Specialists and Students

  • Конференція Європейської ради з питань розладів харчової поведінки (ECED) 7-9 вересня 2017, Вільнюс, Литва

10467037 822025114485164 270586721138703827 o

11

09За даними Агентства ООН у справах біженців, вже більше 416 000 українців зі східних регіонів залишили свої домівки та перемістилися в інші регіони.Відкрила семінар Олена Іванова, менеджер проекту Програми розвитку ООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні». «Останні події в Україні продемонстрували сильні сторони громадянськог о суспільства, з'явився потужний волонтерський рух. Тому, поміж інших заходів Програми розвитку ООН, направлених на підтримку внутрішньо переміщених осіб, ми вирішили провести тренінг саме для волонтерів, які безпосередньо працюють з цими людьми з питань надання першої психологічної допомоги. Першу психологічну допомогу може надавати не лише спеціаліст-психолог, а будь-яка людина, яка знайома з правилами надання такої допомоги. Підготовлені нами методичні рекомендації будуть корисні усім, хто хоче надавати першу психологічну допомогу», – відзначила Олена Іванова.

Доктор медичних наук Ірина Пінчук, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України висвітлила основи надання психологічної допомоги у доповіді «Основні оперативні принципи надання першої психологічної допомоги – дивитися, слухати та направляти». «Під час роботи з переселенцями в координаційному центрі чи в пункті тимчасового проживання, в першу чергу, треба звернути увагу на тих людей, які мовчать, нічого не питають, стоять чи сидять осторонь. Саме цим людям потрібне пріоритетне надання допомоги. Сядьте поряд з ним і теж помовчіть. Нехай людина заговорить першою», – проілюструвала життєву ситуацію Ірина Пінчук. 

Також Ірина Пінчук також надала конкретні приклади допомоги дітям – залежно від віку (немовлятам, які здригаються від гучних звуків, дітям, які мають енурез через сильний переляк, підліткам, які мають почуття провини та закриваються в собі). ж важливо розуміти, що якщо волонтер вступив з людиною у взаємодію, він не має права просто так її залишити. Волонтер має подбати про те, кому далі передати людину, якому спеціалісту. Він має роз'яснити, що це перший етап допомоги і де шукати допомогу в подальшому», – підкреслила Ірина Пінчук.

Почитати про поради можна в Презентації тренера «Надання першої психологічної допомоги». Загалом, незалежно від ситуації шкільні психологи мають працювати з дітьми переселенців, а також з їх батьками. «Психологічний стан людей, які перебувають в зоні конфлікту або покинули її, підвищено тривожний, багато з них схильні проявляти велику ступінь агресії, – поділилась враженнями волонтерка родом з Луганської області. – Тому психологи мають бути в кожному координаційному центрі, бо, по суті, кожній людині там потрібна допомога. Адже від того, наскільки якісно надана була перша психологічна допомога, залежить наскільки швидко людина відновиться від потрясіння в майбутньому».

0305Під час заходу, під керівництвом аспіранта Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України лікаря-психотерапевта Дар'ї Сапон, волонтери діагностували власний психологічний стан та відпрацьовували техніки надання допомоги та самодопомоги на практиці. «У людини має бути план на завтра, на післязавтра, на тиждень. Якщо у людини немає плану, волонтер має надати людині план дій. Робити це з почуттям емпатії (співчуття), але не входити повністю в проблему. І, звичайно, не боятися взяти цю відповідальність на себе», - ділиться практичними порадами Дар'я Сапон.
Іва Репницька, керівник Родинного центру «Family&Education» та волонтер програми Donbass SOS, висловила свої враження від участі у семінарі: «Завдяки спеціалістам на цьому тренінгу я опанувала найпростіші підходи до складних ситуацій. Тепер я зможу надати первинну психологічну допомогу будь-якій людині. Дуже важливою була і тема самозахисту волонтерів від психологічного навантаження. Стільки проблем та переживань інших людей ми приносимо собі в душу, а ми ж можемо і не витримати. 

15

Довіряйте психологам – вони знайдуть вихід і допоможуть! Разом ми сила!»Нараз і в Україні функціонує 27 психоневрологічних диспансерів та 672 психологічних кабінетів, працює 545 психологів, а також більше 30 координаторів з надання психологічної допомоги, які є в кожній області. Їх контакти можна знайти на сторінці 14 буклету «Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни», що був підготовлений та надрукований за підтримки Програми розвитку ООН. Також у цьому буклеті можна знайти психологічні поради як подолати стрес та як батькам поводитися з дошкільнятами, школярами та підлітками які пережили стресову ситуацію.

За матеріалами сайтів:
http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/articles/2014/08/28/-/
http://issuu.com/undpukraine/docs/____________________________________6ff1fadddd375a

Банер
Банер
Банер
Банер
Центр Ізотерапії
Про журнал
QR-Code dieser Seite