Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України

Міжнародна академія медичної освіти

Секція дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України

Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України

Інститут педіатрії, акушерства, гінекології АМН України

 

II НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ШКОЛА З ПИТАНЬ АУТИЗМУ

7-9 червня 2018 р.

Одеська обл., Овідіопольський р-н, Грибовка, готель «Чорне море Бугаз»

 

 

програма науково-практичної школи

 

7 червня

 

8:00 – 9:00 Сніданок. Реєстрація.

9:00-9:30 Церемонія відкриття (Пінчук І.Я., Марценковський І.А., Харитонов В.И., Кирилова Л.Г., Панічевська Е.Л.)

 

Симпозіум 1.

10:00 – 10:30

Функціональне харчування при розладах розвитку у дітей

Модератори: О.В. Донцова, Е.Л. Панічевська.

 

 1. Донцова Ольга Віталіївна (Співзасновник / виконавчий директор FreeFromFood Ukraine)

Функціональне харчування при розладах аутистичного спектру та епілепсіях у дітей, рекомендації побудовані на принципах доказовості.  Кетогенна та елімінаційні дієти (30 хвилин);

 

 2. Березова Мирослава Сергіївна (к.мед.н.,  лікар дієтолог, асистент кафедри внутрішніх хвороб Буковинського медичного університету).

Кетогенна та елімінаційні дієти. Корекція  нутріцитарних дефіцитів при елімінаційних дієтах (30 хвилин);

 

10:30-11:00

Кава брейк.

 

Виставка продуктів для функціонального харчування. Дегустація безглютенових та безлактозних продуктів харчування. Обговорення можливостей лікувального харчування при розладах розвитку та епілепсіях

у дітей.

 

11:00 – 13:00

Лекційна сесія. Діагностика та терапія первазивних розладів розвитку (Від різноманітності поглядів на природу РАС до різноманітності терапевтичних стратегій) (120 хвилин)

Модератори: Б.В. Михайлов, І.А. Марценковський

 

1. Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий. к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології ).

Розлади аутистичного спектру: скринінг, діагностика, ранні втручання, організація медичної та соціальної допомоги. (30 хвилин);

 

2. Вольних Юрій Володимирович (лікар психіатр, психоаналітик, заступник головного лікаря з медичної частини Київської міської психоневрологічної лікарні № 3, член-кореспондент «Нової Лаканівський Школи психоаналізу»

і Всесвітньої Асоціації психоаналізу, президент Міжнародної психоаналітичної асоціації «Група фрейдове Поле - Україна», викладач Міжнародного Інституту Глибинної Психології.

Актуальні клінічні проблеми дитячого віку: розлади аутистичного спектру, нервова анорексія, девіантна поведінка (30 хвилин);

 

3. Михайлов Борис Володимирович (д.мед.н., проф., завідувач кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України).

Мультимодальна модель психотерапії при розладах аутистичного спектра у дітей (30 хвилин);

 

4. Марценковський Ігор Анатолійович (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., завідувач відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології, Київ)

Коморбідні розлади при аутизмі, можливості психофармакотерапії. (30 хвилин);

 

Дискусія

 

13:00 – 14:00

Обідня перерва.

 

14:00 - 15:30

Лекційна сесія. Коморбіднісь розладів аутистичного спектра та розладів загального розвитку у дітей (120 хвилин)

Модератори: Л.Г. Кирилова,  С.К. Евтушенко, В.І. Харитонов

 

1. Харитонов Володимир Ігорович (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий, завідувач відділення ТМО Психіатрія в місті Києві)

Зв'язок епілепсій з РАС: гіпотези та клінічні варіанти (40 хвилин);

 

2. Кирилова Людмила Григорівна (лікар дитячий невролог, д.мед.н., завідувач відділення психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", Президент Асоціації дитячих неврологів України)

Епілептичні енцефалопатії та розлади аутистичного спектру: багато питань без достовірних відповідей (40 хвилин);

 

3. Евтушенко Станicлав Костянтинович (лікар дитячий невролог, професор кафедры неврологii та дитячої неврології ХарькoвськоI медичноI академIi пicлядипломноi освiти).

Розлади аутистичного спектру при насильній нормалізації ЕЕГ у дітей з епiлепсiями (Синдром Ландельта) (40 хвилин);

 

15:30 – 16:30

Робота в малих групах

 

17:30 – 18:30

Вечеря.

 

08 червня 2018

8: 00 – 10:00

Сніданок.

Реєстрація.

 

 

10:00 – 12:20

Симпозіум 2: Інклюзивна освіта для дітей з розладами розвитку: методологічні підходи, медичний та психологічний супровід, юридичні аспекти. (140 хвилин)

Модератори: О.М. Карбовська, Н.С. Андреєва, А.П. Петрів.

 

1. Карбовська Оксана Миколаївна (засновник інклюзивного освітнього проекту “Школа Мозаїка і Ресурсні класи для дітей з РАС” у місті Бровари, Київської області)

Правове поле інклюзії: сучасний стан, проблеми та перспективи (20 хвилин);

 

2. Петрів Алла Петрівна (лікар психіатр дитячий КЗ ЛОР Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру)

Медичний (психіатричний) супровід дітей з РАС у навчальному середовищі (за досвідом роботи львівського НРЦ “Довіра”) (20 хвилин);

 

3. Андреєва Наталія Сергіївна  (корекційній педагог, логопед, голова правління БО «Школа-сходинки», голова Спілки «Захисту прав осіб з розладами спектру аутизму»)

Надання комплексної мультидисциплінарної допомоги дітям з розладами аутистичного спектру (20 хвилин);

 

4. Яценюк Наталія Степанівна (співзасновник ГО»Особливий світ»,засновник корекційного саду для дітей з РАС “home garden”)

Створення навчального середовища для дітей з РАС (за досвідом роботи корекційного саду для дітей з РАС “home garden”) (20 хвилин).

 

5. Вревська Юлія Юріївна (психолог, приватна практика)

Психотерапія дітей з РАС – особливості роботи з родинами (20 хвилин);

 

6. Калініченко Ірина Олександрівна (практичний психолог, куратор центру супроводу батьків із дітьми з особливими проблемами “Краплини сонця”), Панічевська Евгенія Леонідівна (глава БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”)

Комплексний підхід при супроводі сімей з РАС. Батьки, педагоги, лікарі. Конфлікт інтересів.Як нам зрозуміти один одного (20 хвилин). .

 

Дискусія (20 хвилин)

 

12:20 – 13:00

Кава брейк.

 

13: 00 - 15:00

Симпозіум 3. Коморбідність РАС із соматичними та неврологічними захворюваннями, питання діагностики та терапії (130 хвилин).

Модератори: І.А.Марценковський, В.І. Харитонов, К.В. Дубовик.

 

1. Марценковський Ігор Анатолійович (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., завідувач відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології, Київ) (25 хвилин).

Лікування РАС з епілептичними нападами. Вплив протиепілептичних препаратів на симптоми аутистичного спектру, залежність терапевтичної ефективності від форми лікарського засобу;

 

2. Харитонов Володимир Ігорович (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий, завідувач відділення ТМО Психіатрія в місті Києві) (25 хвилин).

Коморбідність аутизму та епілепсій: презентація клінічних випадків;

 

3. Стратович Юрій Олександрович (дитячий психіатр ТМО "Психіатрія" в м.Київ та Універсальної клініки "Оберіг") (15 хвилин).

Навчання батьків дітей з розладом аутистичного спектра;

 

4. Стеценко Тетяна Іванівна (лікар дитячий невролог, доцент кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітаціїї НМАПО імені П.Л. Шупика)

Психічні розлади у дітей  при аутоімунних  та викликаних повільними інфекціями енцефалітах (15 хвилин);

 

5. Гальчин Катерина Станіславівна (к.мед.н., лікар психіатр дитячий, дитячого психоневрологічного відділення Житомирської обласної психіатричної лікарні №1)

Патологія вагітності та пологів, як чинники ризику при РАС (15хвилин);

 

6. Сухіна Ірина В'ячеславівна (кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник відділу освіти дітей

з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки НАПН України)

Роль батьків у психолого-педагогічному супроводі дітей з аутизмом (15хвилин); .

 

Дискусія (10 хвилин)

 

15:00 – 16:00 Обідня перерва.

 

16: 00 – 19: 00

Тренінги практичних навичок (210 хвилин)

Модератори: Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології);

 

16:00 - 17:00

1. Діагностика аутистичних форм поведінки (обговорення відеоматеріалів клінічних випадків);

 

17:00 – 19:00

2. Тренінг практичних навичок по використанню напівструктурованого інтерв'ю з батьками  для діагностики РАС(ADI-R) (обговорення відеоматеріалів клінічного випадку);

 

Відео клінічного випадка: Напівструктуроване інтерв' ю (Autism Diagnostic Interview, Revised - ADI-R) з матір҆ ю дитини з порушеннями розвитку.

 

Обговорення клінічного випадку. Оцінювання діагностичних клястерів з використанням (Autism Diagnostic Interview, Revised - ADI-R). Запитання та відповіді

 

20:00 – 22: 00

Вечеря

 

09 червня

8:00 – 10:00

Сніданок.

 

10: 00 – 11:30

Презентація та обговорення клінічних випадків учасниками школи:

Модератори: Кирилова Л.Г., Михайлов Б.В. Марценковський І.А., Харитонов В.І.

 

1.  Макаренко Анна Вячеславівна (лікар психіатр дитячий, завідувач дитячого психіатричного відділення Кіровоградської обласної психіатричної лікарні), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Грімова Тетяна Віталіївна (психолог дитячого психіатричного відділення Кіровоградської обласної психіатричної лікарні) (30 хвилин).

Випадок психозу у пацієнта з РАС (клінічний випадок із 15 річним катамнезом).

 

2.  Юрчишин Роксолана Ігорівна  (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий відділення лікування та реабілітації дітей з ураженням ЦНС та  розладами психіки КЗ ЛОР Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру)

Епілепсія у дитини з РАС (20 хвилин).

 

3.  Матусова Мирослава (лікар психіатр дитячий, лікар педіатр, аспірант відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології) (20 хвилин).

Коморбидні соматичні захворювання при розладах розвитку у дітей.

 

4.   Апостол Світлана Богданівна (лікар психіатр дитячий Ужгородської міської дитячої клінічної   лікарні) (20 хвилин).

 Атиповий аутизм з помірною розумової відсталістю та гіперактивністю

 

11:30 – 12:00

Кава брейк.

 

12:00 – 15:00

Тренінги практичних навичок (90 хвилин)

Модератори: Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології).

 

1. 12:00 – 13:00

Тренінг практичних навичок по використанню напівструктурованої оцінки актуальної поведінки дитини з РАС (ADOS) (обговорення відеоматеріалів клінічного випадку);

 

2. 13:00 – 15:00

Оцінка розвитку і благополуччя дітей і підлітків з використанням DAWBA (скринінг та перевірка на відповідність діагностичним критеріям МКБ 10 і ДСМ 5 психічних розладів у дітей та підлітків).

 

15:00 – 16:00

Обідня перерва.

 

Спікери школи:

1. Марценковський Ігор Анатолійович;

2.  Евтушенко Станicлав Костянтинович;

3. Кирилова Людмила Григорівна;

4. Харитонов Володимир Ігорович;

5. Михайлов Борис Володимирович;

6. Дубовик Костянтин Володимирович;

7. Марценковська Інна Іванівна;

8. Донцова Ольга Віталіївна;

9. Березова Мирослава Сергіївна;

10. Вольних Юрій Володимирович;

11. Петрів Алла Петрівна;

12. Апостол Світлана Богданівна;

13. Макаренко Анна Вячеславівна;

14. Юрчишин Роксолана;

15. Матусова Мирослава;

16. Гальчин Катерина Станіславівна;

17. Стеценко Тетяна Іванівна;

18. Стратович Юрій Олександрович;

19. Андреєва Наталія Сергіївна;

20. Карбовська Оксана Миколаївна;

21. Грімова Тетяна Віталіївна;

22. Яценюк Наталія Степанівна;

23. Вревська Юлія Юріївна;

24. Панічевська Евгенія Леонідівна;

25. Калініченко Ірина Валеріївна;

26. Сухіна Ірина В'ячеславівна.

 

 

 

вул. Кирилівська, 103, корпус 12, м. Київ, 04080

+380 44 468-3215

undisspn@ukr.net

 

(C) 2017 Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України

Усі права на матеріали, розміщені на сайті, охороняються відповідно до законодавства України

 


За весь час :

Унікальні користувачі: